● Marmara Role Play ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

● Marmara Role Play ●

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR "

2 posters
YazarMesaj
Berk Demirkan
Marmara-RPG Yonetici
Marmara-RPG Yonetici
Berk Demirkan

Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR " Empty
MesajKonu: Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR "   Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR " EmptyPtsi Haz. 14, 2010 9:50 pm

Bildiğiniz üzere sokaklarda pislik kol gezmektedir. Gasplar, adam kaçırmalar… Peki, bunlarda doğru mekân ve doğru hareketleri uyguluyor muyuz? Gördüklerimi soracak olursanız hayır…

Şehir içinde bir kişiyi kaçırıp gasp edebileceğiniz mükemmel mekânlar, polis gördüğünde kaçıp izinizi kaybettirebileceğiniz harika ara sokaklar var. Peki, hepsini kullanıyor muyuz? Hayır.

Ne yapılıyor?

Adam nerden alındığı belli olmayan bir eterli bez ile takside bayıltılıyor. Sonra ulu orta olan bir yeşillik alanda adam soyuluyor. Şehir içinde insanların gezmediğini onları görmediklerini sanıyorlar. Polis yakalayınca da forumda ağlıyorlar. Nerde burada OOC adalet?

Bakın. Gene aynı şekilde “Gerçekte olsa nerede soyardım bu adamı, nerede bayıltırdım. Nerede gasp ederdim?” düşünmeniz yeterli olacaktır. Şehir içinde insanların RP’sel anlamda olduğunu kabul ettiğimizde yol ortasında özellikle şehir içinde bayıltacağınız yerler azalıyor. Şehir dışı dağlık ve kimsenin gelip geçemeyeceği yerleri kullanın. İlla taksici gasp etmek zorunda değilsiniz. Birine bir şey satmak için ara sokağa çeker orada bayıltırsınız. Ara sokakları yukarıda söyledim diye sadece polisten kaçmak için kullanmayın! Yaratıcı olun. Yaratıcı olduğunuz takdirde her zaman kazanır ve kaliteli rollerin zevkini çıkartırsınız.

Çetelerde ve Örgütlerde gördüğüm bir diğer husus ise aşırı asi olmak. Arkadaşlar açıkça söylemek gerekirse her ortamda her RP’de gösterdiğiniz bu tavır artık karakterinizin ölümü, emeklerinizin sona ermesi ile sonuçlanabilir o sebeple sizlere akıllı davranmayı öneririm.

Gasp mağdurlarına gelince… Gasp’a uğrayıp soyulup atılan ve sonradan NonRP olduğunu anlayan oyuncularımızın çoğu sorgulamaktan aciz. Sizlerle gasp rolü yapan Çeteleri sorgulamaktan çekinmeyin!

Çete Elemanı: /me cebinden eterli bezi çıkartır ve adamın ağzına dayar.
Adam: /b Nerden Çıktı o Bez? Kimden Aldınız?

Bundan çekinmeyiniz. Oyunda yeni olan arkadaşlarımıza bazı akıllılar “Ben senden daha eskiyim ve iyi RP biliyorum benden iyi mi bileceksin?” gibisinden konuşuyorlar. Bu kişileri yakalarsam, hem oyundan banlarım hem de forumda rezil ederim. Bu tip sözlere asla aldırış etmeyiniz. Bu sunucuda en iyisini Yöneticiler bilir. “/sorusor Yapılan Rol Hakkında Sıkıntı Var. Gelirseniz Sevinirim Admin Bey.” Yazın görevli kişi kim biliyor, kim bilmiyor ortaya çıkartsın. Eğer gasp edildiyseniz 1 gün içerisinde o gasp edildiğiniz rolün saat ile SS’ini alınız(/saat). İkinci defa gasp durumuna düştüğünüzde karşınızdakilere anlatır. Forumdan karşınızdaki oyunculardan birinin hesabına SS’i atarsınız. Bu işlem bu kadar basittir. Her Oyuncunun Günde 1 Defa Gasp Olma Hakkı Vardır.

Bir de şu polisten kaçma rolleri hakkında biraz açıklama yapayım. Oyunumuzun sunduğu şartlar nedeni ile polis, zanlıyı kovalarken emote yapmaya kalktığında mesafeyi açıyor. Sürükleme komutunu kullanırken ise. Tabi bazı uyanıklar ise "Uzaktan yaptı" gibisinden kendini sıyırmaya çalışıyorlar. Bakın bir polis id'yi öğrenip haritanın bir ucundaki adamı yanına çekemez. Belirli bir mesafe yakınlıkta olması gerekir. Eğer kişi sizi kovalarken tutabiliyorsa, demekki rol için gerekli yakınlığa sahiptir. Eğer Polis'in arkasından bir polis daha koşuyorsa! Kişi "/yap Olumlu-Olumsuz?" sorusunu sormak zorunda değildir. Direk sizi alır ve içeri tıkar.
http://forum-marmara-rpg.tk/
Kartal Sahin

MesajKonu: Geri: Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR "   Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR " EmptyPtsi Haz. 21, 2010 7:29 pm

Oyunda yeni olan arkadaşlarımıza bazı akıllılar “Ben senden daha eskiyim ve iyi RP biliyorum benden iyi mi bileceksin?” gibisinden konuşuyorlar.

Bu lafınızda çok haklısınız.
Berk Demirkan
Marmara-RPG Yonetici
Marmara-RPG Yonetici
Berk Demirkan

MesajKonu: Geri: Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR "   Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR " EmptyPtsi Haz. 21, 2010 7:31 pm

Kartal Sahin demiş ki:
Oyunda yeni olan arkadaşlarımıza bazı akıllılar “Ben senden daha eskiyim ve iyi RP biliyorum benden iyi mi bileceksin?” gibisinden konuşuyorlar.

Bu lafınızda çok haklısınız.

Doğruyu göstermek işimiz Smile

Teşekkürler...
http://forum-marmara-rpg.tk/

Gasp,Adam Kaçırma vb.. Genel Olarak " KARANLIK SOKAKLAR "
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emniyet Genel Müdürlügü || Rütbesel Liste
» Emniyet genel müdürlüğü telsiz kodları
» Emniyet Genel Müdürlügü || Maaş listesi
» Emniyet Genel Müdürlüğü || OOC duyurular/kurallar